Spokojný život

Nutrične kompletné jedlo za cenu kávy

Máte niekedy pocit, že svoje financie nemáte dostatočne pod kontrolou? Na konci mesiaca zistíte, že ste utratili viacej ako ste plánovali? Medzi najčastejšie výdavky, ktoré viete ovplyvniť a znížiť sú výdavky za obedy v práci. Keby ste si spočítali koľko bežne miniete ročne za obedy, dostali by ste sa v prieme pri sume 6 EUR za obed na čiastku 1 600 Eur/ročne. Určite je dobrá voľba pripraviť si doma jedlo a tým výrazne pomôcť svojej peňaženke, alebo zvoliť naše nutrične kompletné jedlo za cenu kávy.

Tým, že zvolíte nový prístup, a obed v reštaurácií poprípade cez donáškovú službu si doprajete iba príležitostne, ušetríte a ostanú vám financie na iné náklady, čomu hovoríme náklady obetovanej príležitosti. Náklady obetovanej príležitosti sú alternatívy/príležitosti, ktoré obetujeme v prospech preferovanej veci do budúcna. Pokiaľ pravidelne míňate peniaze za predraženú donáškovú službu, poprípade reštaurácie vzdávate sa šance kúpiť si za ušetrené peniaze, to čo naozaj chcete v budúcnosti, poprípade si konečne vytvoriť finančnú rezervu.

Kým vaši kolegovia a kamaráti nič neušetria a doma sa budú pravdepodobne hádať s partnerom o rodinných výdavkoch, vy sa dostanete z dlhov a budete žiť šťastný, zdravší a spokojný finančný život.