VŠEOBECNÉ

FOODIO™ je chutné, nutrične kompletné jedlo s výťažkami z liečivých rastlín pre uľahčenie každodenného šťastného života. Naším cieľom je robiť čo najzdravšie jedlo s množstvom benefitov.

Vďaka FOODIO™ si do minúty pripravíš jedlo, ktoré ti dodá všetky potrebné sacharidy, bielkoviny, tuky, vlákninu, vitamíny a minerály.

Navyše, extrakty z ashwagandhy a gotu kola ti pomôžu zvládať stres, betaglutány podporia tvoju imunitu a probiotiká a prebiotiká sa postarajú o tvoje trávenie.

Ušetríš tak množstvo peňazí za doplnky výživy a hlavne kopec času, ktorý môžeš venovať aktivitám a ľuďom, ktorých miluješ.

FOODIO™ je úžasný pomocník ak chceš upraviť hmotnosť. Najdôležitejšie pri chudnutí je dosiahnuť kalorický deficit počas určitého obdobia. Tu ti vie FOODIO™ výrazne pomôcť, keďže si vieš presne odsledovať, koľko prijmeš kalórií. Hlavne je to veľmi jednoduché!

Väčšina ľudí stroskotá na tom, že nevydržia byť dostatočne dlho konzistentní. V momente, keď sa ocitnú v nejakej stresovej situácii alebo sú unavení, pevná vôľa ide stranou a siahnu po čo najrýchlejšej forme ukojenia hladu. A málokedy maju po ruke nachystany chutný ceasar šalát. 🙂

Vtedy ťa vždy zachráni FOODIO™.

Je veľmi dôležité zdôrazniť, že každý má iné potreby a vyžaduje iný kalorický príjem.  Ak nevieš, koľko kalórii máš prijať, odporúčame sa poradiť s výživovým poradcom.

Neustále pracujeme na vylepšovaní nášho produktu. Za posledný rok sme veľa investovali do vývoja a veľa sme počúvali našich zákazníkov.

Oproti pôvodnej verzii sme výrazne zlepšili jemnosť produktu a vylepšili sme chuť.

NATURAL (nesladené) – neutrálna nesladená chuť . Ideálne ak si chceš následne ochutiť FOODIO™ podľa seba, alebo preferuješ naturálne chute.

LESNÉ OVOCIE– dochutené sušenými malinami a prírodnou arómou. Krásna svieža vôňa a príjemná ovocná chuť.

ČOKOLÁDA*najpredávanejšie – dochutené výborným kakaom a prírodnou arómou.

CHRUMKAVÁ ČOKOLÁDA – chutí rovnako výborne ako ČOKOLÁDA, ale navyše obsahuje extra veľké kúsky mandlí.

VANILKA – jemný nádych prírodnej vanilky.

FOODIO™ má hustú krémovú konzistenciu, v ktorej môžeš sem tam nájsť aj drobné chrumkavé kúsky zo šošovice.

Verzia CHRUMKAVÁ ČOKOLÁDA obsahuje navyše extra kúsky mandlí (veľké cca 3 mm), kde si na svoje prídu milovníci chrumkania :).

Výsledná konzistencia a chuť závisí však aj od toho, s čím FOODIO™ zmiešaš.

Rôzne tipy na prípravu nájdeš TU.

Väčšina zákazníkov nemá absolútne žiadny problém s trávením FOODIO™. Vo výnimočných prípadoch sa môže vyskytnúť jemná plynatosť. Nie každý je zvyknutý na vyšší obsah bielkovín v spojení s vlákninou. Jemná plynatosť je prejav zdravej adaptácie črevného mikrobiómu.  Niekedy môže trvať pár dní pokiaľ si úplne zvykneš.

Pokiaľ sa ale vyskytne výnimočný prípad, že ti naše FOODIO™ nesadne, môžeš bez problémov využiť našu 30-dňovú garanciu vrátenia peňazí. Samozrejme, to platí aj na otvorené a čiastočne spotrebované balenia.

Áno, to je predsa účel! Dĺžka pocitu sýtosti sa ale u každého líši. Záleží od stavby tela a aktivít, ktoré vykonávaš. Pri 360kcal porcii sa to pohybuje okolo 3 – 5 hodín.

FOODIO™ je pre každého, kto sa chce stravovať zdravo, ale nie vždy sa mu chce alebo dá.

Samozrejme, ideálne je stravovať sa vyvážene, mať prehľad o tom, koľko vitamínov, sacharidov a bielkovín v strave prijímame a jesť aj kopec ovocia a zeleniny. Ale ak chceme niečo dosiahnuť, najdôležitejšia je vytrvalosť a pravidelnosť.

Väčšina z nás s tým však má problém a ľahko skĺzne k rýchlej, nezdravej náhrade jedla. Hlavne v časovej núdzi a v obdobiach, keď nemáme najlepšiu náladu. Ak si človek, ktorý má železnú pevnú vôľu a užíva si pravidelné chystanie vyváženej stravy, tak si môžeš pomyslieť, že pre teba je tento produkt zbytočný. Ale z našich dlhodobých skúsenosti vieme, že tomu tak v drvivej väčšine prípadov nie je. Dokonca aj takíto ľudia nájdu vo FOODIO™ skvelý benefit v podobe obsiahnutých ingrediencií, ktoré by len ťažko hľadali v bežných potravinách.

Veríme, že každý si nájde spôsob ako mu FOODIO™ uľahčí každodenný život a aj keby to bolo len minimálne, tak nás to bude nesmierne tešiť!

Bohužiaľ, suroviny nám to neumožňujú. Našou prioritou je používať len najkvalitnejšie suroviny rastlinného pôvodu a dodať produktu úžasné benefity.

Napríklad na sladenie používame sladidlo glykozidy steviolu (Reb A 98 %), čo je výťažok najchutnejšej časti zo stévie, ale je štvornásobne drahší oproti často používanej syntetickej sukralóze.

Ako hlavný zdroj kvalitných tukov vo FOODIO™ nájdeš zmes MCT tukov, repkového oleja a  mandlí a ľanových semienok, čo je síce drahšie, ale zabezpečíme tak aj kvalitný zdroj rastlinných bielkovín a taktiež výborne využiteľné vitamíny a minerály.

Využívame najkvalitnejší extrakt z ashvagandhy KSM 66, ktorý bol podrobený množstvu klinických štúdií a máme tak istotu toho najlepšieho.

Aby naše produkty obsahovali plnohodnotnú bielkovinu a vyhli sme sa použitiu sóje, ktorá je síce dostupná, ale veľa zákazníkov s ňou má z rôznych dôvodov problém, používame až päť hlavných zdrojov bielkovín, čo zabezpečuje optimálny profil aminokyselín. Jedná sa o tekvicový a ryžový bielkovinový koncentrát, hrachový bielkovinový izolát, mandle a červenú šošovicu.

Aj napriek použitiu najkvalitnejších surovín sa nám aj tak  podarilo udržať veľmi dobrú cenu – plnohodnotné jedlo s množstvom benefitov si vieš vychutnať už za cenu jednej kávy. Navyše, ušetríš na drahých doplnkoch na imunitu, trávenie, psychickú pohodu a doplnenie vitamínov a minerálov.

FOODIO™ ti vie vždy uľahčiť život. Bez námahy doplníš všetky živiny, ktoré potrebuješ.

FOODIO™ je pre každého, komu sa hodí zdravé, rýchlo pripraviteľné jedlo, takže ho využijú samozrejme aj športovci.

NUTRIČNÉ INFO

Áno, FOODIO™ neobsahuje žiadny lepok.

Podstatná časť vitamínov a minerálov vo FOODIO™ pochádza priamo z použitých ingrediencií. To je aj hlavný dôvod, prečo používame čo najviac prírodných surovín. Zbytok minerálov a vitamínov dopĺňame zmesou, ktorá obsahuje len výborne vstrebateľné zložky. Tak si doplníš všetky potrebné vitamíny a minerály.

Chceli sme sa vyhnúť čisto syntetickým sladidlám, preto FOODIO™ obsahuje extrakt zo stévie. Takto sme udržali obsah cukrov na minimálnej hodnote, pri zachovaní čo možno najlepšej chuti.

Používame extrakt zo stévie, ktorý obsahuje až 98 % Rabeudiosidu A – je to najsladšia časť stévie, ktorá nemá horkú chuť. Negatívum je, že je podstatne drahšia.

Áno. Vo FOODIO™ kombinujeme viacero rastlinných zdrojov bielkovín (hrachový bielkovinový izolát, ryžový, mandlový, tekvicový bielkovinový koncentrát, červenú šošovicu), takže máme skoro ideálne PDCAAS skóre (Protein Digestibility-Corrected Amino Acid Score), čo znamená, že využiteľnosť je skoro rovnaká ako u živočíšnych bielkovín.

I keď žiadna zložka nie je nebezpečná pre deti, nemôžeme odporučiť, aby ho užívali. Zloženie bolo navrhnuté pre priemerného dospelého a deti majú iné nutričné nároky. Pred užívaním preto odporúčame konzultovať vhodnosť s lekárom.

Pri používaní FOODIO™ počas tehotenstva a dojčenia sa odporúča opatrnosť. Hoci zložky produktu nie sú nebezpečné, boli navrhnuté s ohľadom na nutričné potreby dospelého človeka, a tehotné a dojčiace ženy môžu mať špecifické výživové potreby. Pred konzumáciou sa odporúča konzultovať s lekárom.

Orechy – mandle

Lepok – nie

Sója – nie

Laktóza – nie

Nie. I keď niektoré suroviny sú BIO, nekladieme na to dôraz. Výsledný produkt by bol zbytočne predražený a menej chutný. Kladieme dôraz hlavne na kvalitné zdroje, chuť a nutričné vlastnosti.

Áno, všetky výrobky predávané na našej stránke sú vyrobené zo surovín, ktoré pochádzajú výlučne z overených zdrojov z EU. Výrobný proces je podľa platného zákona o potravinách a tabakových výrobkov uskutočňovaný v systéme kritických bodov HACCP (Hazard Analysis Critical and Control Points) v potravinárstve. Všetky suroviny a aj výsledný produkt majú analytický certifikát.

DÁVKOVANIE A SKLADOVANIE

Ak začínaš s FOODIO™, odporúčame na to ísť pomaly. Každý má svoje zabehnuté zloženie stravy a naše telo sa na zmenu musí adaptovať.  Zo začiatku odporúčame najviac jedno jedlo denne a uvidíš ako tvoje telo zareaguje. V drvivej väčšine prípadov je to úplne bez problémov.

Je to len na tebe. FOODIO™ dokáže nahradiť ktorékoľvek jedlo. Môžeš si tak dať rýchle raňajky, obed alebo pokojne aj večeru. Padne ti vhod aj pred alebo po tvojom obľúbenom športe.

Môžeš ho mať v zálohe, čisto pre prípady, keď nestíhaš alebo môžeš nahradiť 1 – 3 jedlá denne a využiť tak všetky benefity, ktoré FOODIO™ prináša pri pravidelnom užívani.

Príprava je super jednoduchá – prášok zmiešaš s vodou, pretrepeš a je to.

1. Začni s vodou (300 ml) – vyhneš sa hrudkám.
2. Pridaj 3 odmerky (82g) FOODIO™
3. Poriadne premiešaj a 30 sekúnd nechaj odstáť.

PRO TIP: pre ešte lepšiu chuť použi mixér a pridaj banán.

Pre viac príkladov klikni SEM.

Teoreticky je to samozrejme možné a niektorí zákazníci tak robia a to s pozitívnymi výsledkami. Úplná náhrada jedla ale nie je naším cieľom. Máme radi jedlo! V skutočnosti ho máme veľmi radi, ale ak naň nemáme čas, nechceme ho nahrádzať nezdravými alternatívami.

Väčšina zákazníkov užíva FOODIO™ na raňajky alebo obed, počas časového vyťaženia, keď nemajú čas si pripravovať a vychutnávať vyváženú stravu.

Skladujte na suchom, chladnom mieste, bez prístupu slnečného žiarenia a neželaných osôb :). Po zmiešaní s vodou konzumujte do pár hodín, alebo v prípade umiestnenia do chladničky do 24 hodín. Pred konzumáciou nezabudnite znovu pretrepať.

Áno, FOODIO™ môžeš používať ako len chceš. Nejedná sa o žiadnu diétu, ide len o jednoduché, zdravé, udržateľné jedlo s množstvom benefitov. Môžeš si doňho pridať čokoľvek čo chceš a vytvoriť si tak vlastný unikátny variant.

Minimálna trvanlivosť je uvedená na zadnej strane produktu. Po roku od výroby začnú strácať obsiahnuté vitamíny svoju silu a zníži sa aj obsah probiotických spór. Z tohto dôvodu odporúčame produkt spotrebovať do jedného roku od výroby.

V prípade, že obal nebol otvorený a produkt bol správne skladovaný, FOODIO™ vydrží aj dlhšie, je nutné ale následne sledovať prípadne senzorické zmeny a v prípade najmenšieho podozrenia produkt nekonzumovať.

OBJEDNANIE A DOPRAVA

Objednávky sú obvykle odosielané najneskôr nasledujúci pracovný deň po prijatí. V takomto prípade ti tovar s najväčšou pravdepodobnosťou dorazí najneskôr do 2 pracovných dní. V čase veľkej vyťaženosti kuriérskej služby sa táto lehota môže predĺžiť (napríklad počas nákupných zhonov pred Vianocami).

Pred doručením obdržíš správu od prepravnej spoločnosti, v ktorej bude odkaz na ktorom si môžeš upraviť termín doručenia, prípadne presmerovať zásielku na jedno z odberných miest DPD – parcelshop. Nemusíš tak riešiť, či budeš práve doma, ak ti do toho vojde niečo súrne.

Samozrejme, v prípade akýchkoľvek problémov nás neváhaj kontaktovať.

Samozrejme. Ak ti náš produkt z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje, nesplnil tak svoj účel a my ti bez problémov a zbytočných otázok vrátime peniaze. Samozrejme, budeme radi za každú spätnú väzbu, aj negatívnu, ktorá nám pomôže zlepšiť naše produkty.

Viac o 30-dňovej garancii vrátenia peňazí TU.

Každý nový zákazník dostane automaticky odmerku k prvej objednávke. Ak objedná 2ks FOODIO dostane odmerku aj FOODIO shaker. V prípade 3 ks v prvej objednávke dostaneš odmerku, FOODIO shaker a super praktické vrecko na cesty Go-bag. Produkty sa ti automaticky pridajú do objednávky s nulovou cenou po vyplnení fakturačných údajov. Pokiaľ by sa nejakým nedopatrením tak nestalo, stačí nám len napísať a my ich pridáme.

Áno, objednávka je možná aj bez registrácie.

Samozrejme. Hneď, ako bude tvoja objednávka vybavená, obdržíš e-mail v ktorom bude odkaz na sledovací odkaz. Pred doručením obdržíš sms (prípadne správu na Viber) od kuriéra DPD. V tejto správe nájdeš aj link, na ktorom si vieš upraviť termín doručenia, prípadne nechať uložiť zásielku na odbernom mieste Parcelshop.

V prípade akýchkoľvek problémov s doručením nás prosím kontaktuj.

Potrebuješ vedieť niečo iné?

Pokiaľ potrebuješ s čímkoľvek pomôcť, napíš nám prosím na email support@foodio.sk alebo nám zavolaj na ☎ +421 905 259 920. S radosťou pomôžeme!